Advent a Vánoce 2024 Třeboň

S přicházející zimou ukazuje Třeboň zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami a mikulášskou nadílkou.

V roce 2024 začne adventní čas 30. listopadu rozsvícením vánočního stromku.

Přijeďte o adventním víkendu do Třeboně, naše ubytování Třeboň v soukromí vám přeje Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024.

Třeboňský Advent a Vánoce - čas, který vám přinese krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy zahalené do bílého roucha. Projděte se vyzdobeným městem, zaposlouchejte se do zvuku koled, zahřejte se svařeným vínem, punčem či nakupte Vánoční dárek na adventním trhu, to vše za doprovodu bohatého kulturního programu po celé čtyři adventní víkendy.

V sobotu 30. listopadu 2024 (před první adventní nedělí) se na Masarykově náměstí za doprovodu vánočních koled rozzáří vánoční stromek a do města vkročí advent.

Masarykovo náměstí

  • 9.00 - 18.30 Adventní trh

Do nového roku se začneme zvolna přesouvat v sobotu 31. prosince. Důstojnou tečku za adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2025 odstrojí vánoční strom.

Čas adventu a Vánoc patří k těm nejromantičtějším. Adventní čas vyplní koncerty, vánoční pohádky a po celou dobu adventu vás přivítá vánoční jarmark. Trhovci ve svých stáncích nabídnou tradiční vánoční dekorace, šperky nebo keramiku, a také svařák a čerstvé staročeské dobroty.

Betlémské světlo 2024 si můžete přijít zapálit na Štědrý den 24. 12. od 10 do 12 hodin na Masarykovo náměstí. Poté bude od 12 do 16 hodin světlo hořet v hlavním kostele P. M. Královny a sv. Jiljí.Na světlo si vezměte vyzkoušené lampičky nebo svíčky kryté před větrem.

Betlém v kostele  - ve sváteční vánoční náladě je kostel P. M. Královny a sv. Jiljí v Třeboni také svátečně vyzdobený a nabízí mj. prohlídku „svého“ betlému.

Ubytování v Třeboni v soukromí si můžete rezervovat zde :  rezervace

 

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout