Loutkové divadlo v Třeboni

Loutkové divadlo má v Třeboni velkou Tradici. Pokud tedy přijede s dětmi, nezapomeňte navštívit loutkové představení. Historie třeboňského Loutkového divadla sahá až do roku 1924.Perníková chaloupka (Loutkové divadlo Třeboň)

Novou divadelní scénu najdete v místě bývalé výstavní síně Pod věží na Masarykové náměstí.

Soubor má dnes kolem 25 členů – ochotníků; část z nich jsou vodiči, část mluviči a část techničtí pracovníci. Většina her se hraje s klasickými marionetami na vedení 2,5 m dlouhém a některé jsou kombinovány se spodovými javajkami. V sou­časné době má loutkové divadlo 288 historických loutek.

Z repertoáru divadla: Beránci a čert, Jirka mezi broučky, Dlouhý, široký a bystrozraký, Šípková Růženka, Sněhová královna, Kalif čáp, Pták ohnivák aj.

Loutkaři hrají nejen ve svém loutkovém divadle, ale také za dětmi jezdí na výjezdní představení. V letním období hrávají venku; zvláště oblíbená jsou představení v třeboňském zámeckém parku.

Přijete - li to Třeboně s dětmi, návštěva loutkového divadla je skvělý tip na zážitek pro celou rodinu. Ubytování v Třeboni v soukromí si můžete zarezervovat již nyní

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout