Rybník Svět v Třeboni

Rybník Svět je desátý největší rybník v Jihočeském kraji a čtrnáctý v celé České republice.  Nachází se na jižním okraji Třeboně, pouhý 1 km od třeboňského centrálního Masarykova náměstí.

Polohu a velikost  rybníka Svět  určuje mohutná hráz, založená Jakubem Krčínem v roce 1574.  Po převážné části hráze rybníka (celková délka 1525 metrů) je vedena pěší cesta lemovaná vzrostlými duby.

Po části hráze rybníka vede místní komunikace, pod hrází je areál rybářských sádek. K hrázi přiléhá i zámecký park, který přechází do lesoparku podél jižního okraje rybníka. V parku stojí významná stavební památka z 19. století, Schwarzenberská hrobka

Současnost rybníka Svět             

Rybník je využíván přednostně pro rybochovné účely. Loví se ve dvouletých cyklech.Využívá se k rekreaci, sportu; pravidelně zde probíhají závody ve veslování a vyhlídkové plavby výletní lodí. Proti přístavišti výletních lodí u města je původní ostrov, na kterém je stále funkční středověká studna, dříve využívaná místním pivovarem.

Kolem celého rybníka Svět vede vycházková trasa naučné stezky Cesta kolem Světa. Trasa je dlouhá 14 km a seznamuje s historií rybníka Svět a s rybníkářstvím na Třeboňsku.

U Světa jsou dvě koupaliště; na severní straně je velká pláž, na jižním břehu je menší koupaliště Ostende.

Neváhejte a přijeďte do malebné Třeboně s rybníkem Svět, kde můžete podniknout cestu kolem Světa. Ubytování v soukromí si zarezervujte zde »

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout