Corpus Domini 2016 - štafeta v Třeboni

Myšlenka připomenout formou běžecké štafety mladých Čechů a Italů cestu kněze Petra z Prahy do Říma v roce 1263, na základě které se dnes po celém světě slaví svátek Corpus Domini,vznikla v roce 2000, kdy byla Praha „ Evropským městem kultury “. Slavnost Corpus Domini (Slavnost Těla a Krve Páně) se slaví po celém světě každý rok, vždy šedesát dnů po Velikonocích. 

Svátek Corpus Domini je duchovní, kulturní a společenskou událostí, jejímž vrcholem je sobotní kulturní a sportovní večer na náměstí v Orvietu před hlavní katedrálou, která byla postavena na počest tohoto svátku a nedělní mše a velkolepý průvod městem, který na televizních obrazovkách sleduje celá Itálie.

Trasa štafetového běhu CORPUS DOMINI Praha - Orvieto vede přes Třeboň.Štafetu Třeboň přivítá ve čtvrtek 19. května 2016,máte-li zájem, můžete se k štafetě připojit. Zastávka bude před domem Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí..

Ubytování v Třeboni si můžete zarezervovat již nyní zde>>

Květen je měsícem jara a začátek cyklovýletů na Třeboňsku. Na konci května se můžete přidat k tradiční cykloturistické akci s názvem Třeboňská šlapka, navštívit festivial ANIFILM 06 a Otevírání lázeňské sozóny.

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout