Muzeum amerických veteránů v Nové Bystřici

Expozice v Nové Bystřici s padesáti úchvatnými vozy převážně z Ameriky návštěvníkům přibližuje sto let vývoje automobilismu. Nejstarším exponátem je Ford T, kterému je 103 let. Naopak nejmladší je DeLorean, známý z filmu Návrat do budoucnosti. Tomu je 33 let,

Jsou tu hojně zastoupena 20. až 70.. léta, prohlédnete si legendární americké značky jako Ford, Cadillac, Buick, Studebaker, Chevrolet, Dodge a další.

Každý sál muzea má nějakou podobu. Jeden vypadá jako ulice Manhattanu se zaparkovanými vozy, jiný například ukazuje Fordy T na slavné výrobní lince. Vše doprovází zvuky navozující dojem, že jste přímo v továrně. Jeden ze sálů ovšem do pojetí amerických aut nezapadá.  Je věnovaný automobilovým legendám. Jsou tu masově vyráběné stroje nebo ty, které lidé znají z filmů, nebo prostě ty, jež se staly symbolem doby.

Opravdovou zajímavostí jsou příběhy jednotlivých vozů. U každého exponátu si přečtete, kdo byl jejich první majitel, co si vůz prožil či za jakých okolností byl nalezen a restaurován.

Návštěvníky s dětmi potěší i kavárna a dětský koutek či malý kinosál. Všude dýchá automobilová atmosféra. I na toaletě. Umyvadlo je z pneumatiky, voda tu teče z hadice z motoru.

Otevírací doba (květen až září)

Pondělí: zavřeno

Úterý až pátek: 10 až 16 hodin

Sobota a neděle: 9 až 18 hodin

Vstupné dospělí: 120 korun, studenti, důchodci: 80 korun, rodinné: 250 korun, děti do 6 let zdarma.

www.muzeumveteranu.cz

Nová Bystřice se nachází asi 34 km od našeho ubytování v Třeboni v soukromí.

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/muzeum-veteranu-v-nove-bystrici-do0-/budejovice-zpravy.aspx?c=A150622_2172042_budejovice-zpravy_epkub

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout