Hrad Nové Hrady a rašelineště Červené Blato

Nové Hrady

Starobylé město Nové Hrady leží v neporušené přírodě Novohradských hor,  přibližně 29 km od Třeboně. Je zde k vidění řada krásných historických památek. K nejvýznamnějším z nich patří hrad z konce 13. století, pozdně gotický kostel svatého Petra a Pavla s klášterem servitů, empírový zámek, rezidence Buquoyů ze 17. stol a pseudogotická hrobka Buquoyů. 

Hrad Nové Hrady

Hrad Nové Hrady je zasazen do krásné a dosud civilizací poměrně málo dotčené krajiny. Byl postaven na ostrohu obtékaném říčkou Stropnicí a Novohradským potokem zřejmě v první polovině 13. století. V současné době hrad nabízí tři  prohlídkové trasy.Trasu č.I Hrad (buquoyské interiéry) a trasu č.II Byt panského úředníka (pohled do měšťanské domácnosti na počátku dvacátého století a v červenci a srpnu také trasu č. III. hradní příkop.

Otevírací doba:

  • duben, říjen v So, Ne 9:00-16:00 (s průvodcem)
  • září v mimo Po 9:00-16:00 (s průvodcem)
  • červen v mimo Po 9:00-17:15 (s průvodcem)
  • červenec, srpen 9:00-17:15 (s průvodcem)
  • celoročně celý den (na objednávku)

 

Přírodní rezervace Červené Blato

Přírodní rezervace Červené Blato leží na okraji CHKO Třeboňsko.Na území rezervace se nachází rozsáhlé rašeliniště, které sahá od Údolí u Nových Hradů až téměř po Třeboň. 

Územím rezervace je vedena naučná stezka informující návštěvníky o zajímavostech území. Na podmáčených a vratkých místech je stezka tvořena podvalovým chodníčkem, který dotváří unikátní atmosféru severské tundry. Obejdeme tak rašeliniště po trase oválného tvaru dlouhé asi 3 km.

 

Rezervujte si ubytování v Třeboni již nyní:

 


Zobrazit místo Trasa jízdy autem do cíle: Nové Hrady na větší mapě

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout