Zámek Stráž nad Nežárkou a zámek Jemčina

 Zámek Stráž nad Nežárkou

Tento historicky velmi vzácný objekt nebyl nikdy přístupný veřejnosti. Veřejnosti byl zpřístupněn 6. května 2006, kdy jej slavnostně otevřela manželka prezidenta ČR paní Livie Klausová, hejtman JČ kraje a současná majitelka zámku.

Vidět zde můžete restaurovaný historický objekt (hrad a zámek), největší expozici Emy Destinnové (která je procházkou životem a dílem této významné operní pěvkyně) a bohatý koncertní program špičkových umělců z celého světa.

Strážní hrad byl založen ve 12. st. při brodu řeky Nežárky. V 17. st. byl přestavěn na zámek. V letech 1914 - 1930 žila na zámku jeho tehdejší majitelka Ema Destinnová. Později zde 20 roků sídlila armáda ČR a po ní 30 roků ústav sociální péče.

Zámek Stráž nad Nežárkou s expozicí Emy Destinové se nachází jen 15 km od našeho ubytování Třeboň.

Doporučujeme si před návštěvou zavolat a domluvit si termín návštěvy.

Telefon:+420 736 614 500
E-mail: info@zamekstraz.cz
WWW: http://www.zamekstraz.cz

Zámek Stráž nad Nežářkou můžete navštívit při vašem cyklovýletu stezkou Emy Destinové.

Lovecký zámeček Jemčina

Na křižovatce několika pěších a cyklistických tras, na samotě uprostřed lesů se nachází lovecký zámeček Jemčina. První zmínka pochází z roku 1348, kdy bylo toto sídlo nazýváno Nový Dvůr. Název Jemčina se objevuje od roku 1548 podle části blízkého jezu řeky Nežárky. Zámek převážně patřil šlechtickému roku Černínů a proslul zejména v letech 1790 – 1821 parforsními hony na jeleny a daňky.

Nejcennější částí zámku je kaple sv. Jana Nepomuckého postavená v letech 1767 – 1769. V zámku je umístěna stálá expozice věnovaná historii zámecké obory, myslivosti a současné ochraně přírody. V areálu se nachází restaurace, kde se můžete občerstvit.

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout