Hrad Landštejn a Česká Kanada

Česká Kanada

Jedním z nejkrásnějších koutů Jižních Čech je oblast ležící na jih od Jindřichova Hradce, pro svou nedotčenou přírodu i poměrně řídké osídlení zvaná Česká Kanada. Už sám fakt, že zmíněná oblast leží na pomezí tří historických zemí - Čech, Moravy a Rakouska - činí tento kraj zajímavým. Česká Kanada je také místo, kde je možno pořádat cyklistické výlety, protože je tam množství malých, upravených a velmi málo frekventovaných silniček. Je to možná poslední místo v Čechách, kde lze bez obav pít z lesního potoka. Celá oblast je opravdovým rájem pro houbaře, v hlubokých lesích nejdete i mnoho borůvek a ostatních lesních plodů a v čistých rybníčcích, kterých je zde skutečně hodně, je možno se vykoupat...

Hrad Landštejn

Landštejn je mohutný hrad, který se nachází v Landštejně, části obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice a 3 km severozápadně Starého Města.

Roku 1771 byl zničen požárem a opuštěn. V posledních letech proběhla jeho rekonstrukce.

Při samostatné prohlídce areálu hradu můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším.

Horní část vyšší věže hradu byla upravena jako vyhlídková. Z jejího vrcholu je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady.

Na věži jsou umístněny na všechny světové strany tabule s označením nejzajímavějších viditelných cílů.

  

 Rezervujte si ubytování v Třeboni již nyní:

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout