Město Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město ležící v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji, po obou březích řeky Vltavy zhruba 30 km od Třeboně.

Hluboká nad Vltavou je velice atraktivní, největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Krom toho se zde nacházejí další atraktivní cíle: ZOO Ohrada, přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr a Alšova jihočeská galerie. Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting. Na Podskalské louce se každoročně pořádaly dostihy. Na přelomu let 2001/2002 bylo závodiště upraveno na golfové hřiště.  

Zámek Hluboká nad Vltavou je nejvýznamnější novogotická stavba České republiky, inspirovaná anglickým královským hradem Windsorem. Nepostradatelným doplňkem je dřevěné obložení stěn a rámování, množství zbraní a brnění, poměrně masivní nábytek, bohatě vyřezávané stropy, lovecké trofeje, tapiserie, krby apod. Ze zámeckých interiérů stojí zvlášť za shlédnutí representativní arkádové schodiště, ranní salon s portrétní galerií Schwarzenbergů, Hamiltonův kabinet, knihovna, velká jídelna, přijímací salon, mramorový sál, zámecká kaple či bývalá zámecká zbrojnice.
 
K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park s řadou vzácných dřevin a možností procházek s výhledy do krajiny. 

V Hluboké nad Vltavou můžete navštívit:

  • ZOO Ohrada u Hluboké a lovecký zámeček Ohrada
  • skelná huť Hluboká nad Vltavou
  • Sportovně-relaxační areál v Hluboké
  • Alšova jihočeská galerie u zámku
  • procházka kolem Munického rybníka (Stezka Vás dovede do ZOO Ohrada, Loveckého zámku Ohrada kolem Židovského hřbitova a do Jezdeckého areálu Vondrov.
  • Městské koupaliště v Hluboké
  • Naučná stezka zámeckým parkem - trasa obsahuje 10 informačně - vzdělávacích panelů.

Hluboká je od našeho ubytování Třeboň vzdálená 30 km, cestou můžete navštívit město Lišov a Rudolfov.


Zvětšit mapu

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout