Festival folklorních souborů

Festival folklorních souborů s názvem „U Zlaté stoky“ bude zahájen v pátek 14. června 2013 koncertem v Třeboni ve společenském sále lázní Aurora, v sobotu nás pak čeká celodenní program v Lomnici n. Lužnicí na Farské louce.

14. 6. Lázně Aurora Třeboň

19:00 – „Zblízka i z dáli, zpívejte s námi“

  • Zahajovací koncert souboru Javor (Lomnice nad Lužnicí) a jeho hostů – souborů Hořeňák (Lázně Bělohrad, Královéhradecký kraj), Salajka a Salajenka (Dambořice, Jihomoravský kraj).

15. 6. Farská louka v Lomnici nad Lužnicí

10:00 Lomnické Hry bez hranic

  • zábavné soutěžní klání mezi soubory o Lomnického kapra

14:00 U Zlaté stoky – přehlídka souborů

  • Javor a Javoráček (Lomnice nad Lužnicí)
  • Doudleban a Doudlebánek (Doudleby)
  • Bystřina a Bystřinka (Zliv)
  • Hořeňák (Lázně Bělohrad)
  • Salajka a Salajenka (Dambořice)
  • a host z Rakouska
  • doprovodný program: Řemesla a řemeslníci – jarmark a řemeslné trhy

 

Zavítejte do kraje rybníků na folklorní festival U Zlaté stoky – pozvánka

Uprostřed měsíce června se sejdou folklorní soubory v kraji bohatém na krásné rybníky vystavěné Štěpánkem Netolickým, aby zatancovaly a zazpívaly na břehu Zlaté stoky, která protéká naším městečkem.

Festival začíná v pátek 14. 6. zahajovacím koncertem v nedalekých lázních Aurora Třeboň. V programu nazvaném „Zblízka i z dáli, zpívejte s námi“ vystoupí soubory Hořeňák z Královéhradeckého kraje, Salajka a Salajenka z Jihomoravského kraje a naše domácí soubory Javor a Javoráček.

Hlavním festivalovým dnem je sobota 15.6., kterou odstartují Hry bez hranic – zábavné soutěžní klání mezi soubory o Lomnického ka­pra.

V odpoledním programu se představí celkem deset souborů a diváci se seznámí s folklorem pěti různých oblastí uchovávajících si své zvyky a tradice. Prostřídají se dětské a dospělé soubory Salajka a Salajenka z Dambořic, Hořeňák z Lázní Bělohrad, Bystřina a Bystřinka ze Zlivy, Doudleban a Doudlebánek z Doudleb, Javor a Javoráček z Lomnice n. Lužnicí a soubor z Rakouska.

Během odpoledního programu připomeneme košíkářství, kterým bývala Lomnice známa nejen Čechách! Kdo bude mít zájem, může se nechat inspirovat zručností řemeslníků, kteří budou prodávat a předvádět své umění po celé sobotní odpoledne.

Večer bude patřit noční hasičské soutěži a kdo nebude chtít sledovat tuto soutěž, může posedět s přáteli při pěkné písničce u dobrého piva.

Pořadatel: Město Lomnice nad Lužnicí a Folklorní soubor Javor a JFOs
Za podpory Jihočeského kraje, ZS Dynín, Ardeapharma a.s. Ševětín, Lázně Aurora s.r.o.

Změna programu vyhrazena.

Zdroj:  http://www.trebonsko.cz 

 

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout