Město Třeboň

Z historie Třeboněz historie Třeboně - ubytování v Třeboni

  • počátky města sahají asi do poloviny 12. století
  • celé rozlehlé území dostal od krále Vítek z Prčic, který byl z rodu Vítkovců
  •  v roce 1366 přešla pod vlastnictví bratrů z Rožmberka
  • na konci 14. století bylo kolem města postaveno opevnění hradbami a příkopem, které proměnilo Třeboň v nedobytnou pevnost
  • na konci 16. století měl na třeboňském zámku své alchymistické dílny Vilém z Rožmberka
  • roku 1611 zde zemřel rožmberský vladař Petr Vok z Rožmberka, který na Třeboň přenesl své sídlo.
  • v roce 1660 koupil Třeboň rod Schwarzenbergů, kteří zde mají i hrobku

Náměstí v Třeboni

Třeboňské náměstí patří snad k nejhezčím náměstíčkům v ČR. Je obklopeno měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Historické centrum je vyhlášeno za národní památkovou rezervaci.

Nejvýznamnějším objektem náměstí je stará radnice. Tu nemůžete přehlédnout díky 31 metrů vysoké věži, na kterou si můžete vystoupat a rozhlédnout se do okolí Třeboně. Z radniční věže dohlédnete až k rybníku Rožmberk, na rozlehlá třeboňská luka se seníky, uvidíte i na hráz rybníka Svět.

V průběhu léta je vyhlídková radniční věž otevřena denně, v ostatních měsících si klíč od dveří věže můžete zapůjčit v infocentru.

V prostorách radnice dnes sídlí historické městské muzeum a výstavní sál. Obojí můžete navštívit téměř denně.

Třeboňské náměstíDivadlo J.K. Tyla

Na náměstí v Třeboni najdete také barokní divadlo J.K.Tyla, které bylo postavené v roce 1832. Od svého založení do současnosti vystupovala v divadle desítka významných umělců, jako např. skladatel Antonín Dvořák nebo pěvkyně Ema Destinnová. V současné době se zde pravidelně konají divadelní představení, koncerty vážné hudby a různé přednášky.

Vstupenku do divadla si můžete zakoupit přímo v divadle, v informačním centrum nebo na internetu na adrese www.vstupenky.itrebon.cz

Vystupují zde herci z předních českých divadel.

Kašna a barokní sloup

Renesanční kamenná kašta stojí uprostřed náměstí od roku 1569. Hned vedle kašny stojí dominanta náměstí - barokní mariánský sloup. Ten nechali v roce 1780 zhotovi Jan a Alžběta Pilsových na své náklady. Na sloupu najdete sochy sv. Josefa, sv. Vojtěcha a sv. Alžběty a sochu Panny Marie.

Pivovar Regent Třeboň

Historiie pivovaru Regent sahá do roku 1379. Vaření piva má v Třeboni velkou tradici. Třeboňský pivovar patří k nejstarším pivovarům na světě.

Nádvoří pivovaru je nově zrekonstuované, v létě se zde pořádají nejrůznější kulturní akce a koncerty, nesmíme zapomenou na velmi oblíbené "pivovarské slavnosti".

V pivovaru se vaří pivo Bohemia Regent, pod jehož značkou najdete různé druhy piva: klasický výčepní světlý ležák, super světlé výčepní pivo, přemium světlý a tmavý ležák, speciální polotmavé pivo, premium světlé pivo Kníže a velmi oblíbené kvasnicové pivo.

Novinkou je Regent Cola, kterou si můžete zakoupit v lahvích nebo sudech.

Popis pivovaru Regent Třeboň

U vstupní brány pivovaru se nachází pivovarská prodejna, kde si můžete zakoupit pivo a další předměty pivovaru Regent.

Na nádvoří pivovaru najdete Pivovarskou pivnici, kde můžete ochutnat všechny piva značky Regent a vynikající kvasnicové pivo. Ze vstupní brány Knížecího pivovaru je vchod do pivovarské restaurace a Schwarzenbergského sklípku. V létě je v provozu i restaurace na terase s hudbou, s výhledem na městské opevnění a hráz rybníka Svět.

Do pivovaru lze po objednávce přijít na prohlídku s průvodcem a ochutnávkou piva. Zrekonstruovanou sladovnu si lze pronajmout pro pořádání večírků či společenských akcí, pivovar také nabízí krátkodobé zapůjčování chladicích a výčepních zařízení.

Navštívit pivovar můžete celoročně na objednání. V červenci probíhají v Třeboni tradiční pivní slavnosti.

Muzea v Třeboni

Dům přírody TřeboňskaAkvarium Krčínův důmMuzeum v TřeboniSbírka vodních mokřadních rostlin v Třeboni

Další památky v Třeboni najdete zde >>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout