Cyklovýlet kolem Opatovického rybníka, rybníka Svět a Třeboně

Poměrně nenáročný cyklovýlet kombinující asfaltové silnice, šotolinové cesty i prošlapané stezky začíná a končí v Třeboni.

Kromě krásné přírody a velkého množství rybníků jsou na trase i zajímavosti historické, a protože část trasy kolem rybníka Svět kopíruje naučnou stezku, může přinést i poučení.
Cyklotrasa vede po hrázi rybníka Svět z Třeboně do Branné.
Zde opouští hlavní silnici a po zelené značce míří na jihozápad. Brzy ale zelenou turistickou trasu opouští a vede kolem rybníka Děkance do Domanína. U rybníka Děkance se na chvíli zastavte, abyste mohli obdivovat velké množství vodního ptactva i vznešené volavky.
Z Domanína vede trasa zpět do Třeboně. U autokempu Třeboňský ráj odbočuje ke Schwarzenberské hrobce a hřbitovnímu kostelu sv.Jiljí, kolem loděnice kopíruje břeh rybníka Svět.
Cesta přešla z asfaltové na polní a nakonec se změnila na dobře průjezdnou pěšinu. Po úzké šíji vede mezi rybníky Svět a Církvičným k usedlostem Odměny. Další cesta vede krásným borovým lesem. Nejprve jsou na cestě nepříjemné povrchové kořeny, ale brzy se cesta zlepší. Pilu Spolský mlýn je vhodné obejít po značené stezce. Dále trasa pokračuje mezi rybníky Horní a Dolní Zlatník k silnici č.34. Část cesty vede hlubokým úvozem, který navozuje atmosféru starých formanských cest. Za silnicí pokračuje pěkná polní cesta až k Prelátskému rybníku, kde se napojuje na zelenou turistickou značku a přivede Vás do obce Břilice. Na Břilickém rybníku, který kopíruje celou jižní stranu obce, můžete opět obdivovat vodní ptáky. Na kraji Břilice začíná cyklostezka, která vede až do Třeboně. Po Jiráskově ulici dojedete k Bertiným lázním, kolem kterých vede pěkně upravená šotolinová cyklostezka k Hradecké bráně. Tou projedete na Masarykovo náměstí. Zde je několik možností se najíst nebo občerstvit. .Z Masarykova náměstí ulicí Petra Voka projedete třemi bránami přes Žižkovo a Trocnovské náměstí k pomníku Jakuba Krčína na břehu rybníka Svět.
 
Cyklotrasa je dlouhá 28 km, nenáročná, typická pro Třeboňskou krajinu.

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout