Nordic Walking v Třeboni

Okolí našeho ubytování je vhodné pro Nordic Walking

Nordic walking je běžná chůze se speciálními hůlkami a je vhodný pro všechny věkové skupiny. Může ji provozovat každý - začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku.Třeboňsko je vhodné pro Nordic Walking

Z klasické chůze se tak stává bez zvláštní námahy a nároků na vybavení vysoce účinný trénink celého těla, který podporuje optimální tréninkové efekty. Díky snížené zátěži kloubů je vhodné nordic walking zařadit jako rehabilitaci.
Nordic walking je velice příjemný druh pohybu. Tepová frekvence se nachází v oblasti, ve které se dlouhé hodiny můžeme cítit dobře, a přesto je spotřeba energie velmi vysoká, stoupá až o 40 %.

Pomocí holí jsou namáhány svaly celého těla a klouby dolních končetin jsou odlehčeny.

Nordic Walking na Třeboňsku

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, pak je pro Vás Nordic Walking vhodný. Je vhodný pro lidi, kteří nemají v běžném životě dostatek pohybu, pro lidi trpící nadváhou, postižením kloubů, s civilizačními nemocemi.

V Třeboni můžete vyrazit kamkoliv na krásnou procházku a vzít si přitom hole Nordic Walking. 300 m od ubytování najdete stezku okolo rybníka Svět, která je ideální pro Nordic Walking. Je 12 km dlouhá.krajina Třeboňska

Tato naučná stezka tvoří uzavřený okruh kolem rybníka Svět (na jihozápadním okraji města Třeboně). Stezka poskytuje základní informace o vývoji současné krajiny Třeboňska, o historii a současnosti rybníkářství a lázeňství, o lidové architektuře, o významných společenstvech organismů a charakteristických druzích rostlin. Větší část trasy vede po polních a lesních pěšinách.

K vybavení stezky patří i odpočinková místa s lavičkami, mnohé s výhledy do okolní krajiny. V parku na jižní straně rybníka Svět je možno navštívit Schwarzenberskou hrobku.

rezervujte si ubytování v Třeboni ještě dnes >>

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout