Třeboňsko

Rybníky, malebná krajina, čistá příroda, rozlehlá rašeliniště, borové lesy, historické centrum města Třeboně, vesničky - to vše patří nejkrásnější oblasti jižních Čech - Třeboňska.

Třeboňsko nabízí velké množství významných kulturních, historických, přírodních a technických památek. Kde jinde najdete na jednom místě tolik krásné přírody a historie v jednom?

Třeboňsko – centrum českého rybníkářstvíRybník Svět v Třeboni - ubytování Třeboň Lenka Henyšová

Třeboňsko se svými 460 rybníky je již od historie centrem českého rybníkářství. Historie rybníkářství na Třeboňsku je úzce spojená s rodem Rožmberků.  Za jejich vlády a péče byla postavena podstatná část třeboňské rybniční soustavy včetně nejznámější vodních děl, jako jsou například rybníky Svět a Rožmberk či umělý kanál Zlatá stoka.

Důmyslná síť rybníků byla navržena k zápisu do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví.

Hranice Třeboňska

Hranice popisované oblasti vymezují zhruba tato místa: České Velenice – Jakule – Trhové SvinyBorovanyLišov – Dolní Slověnice – Bošilec – Veselí nad Lužnicí – Zlukov – Doňov – Kardašova Řečice – Ratiboř – Plavsko – Stráž nad Nežárkou – Libořezy – konec vzdutí Staňkovského rybníka – státní hranice s Rakouskem až po České Velenice.

Cyklostezky, pěší trasy a autem po Třeboňsku

Třeboňsko nabízí všem návštěvníkům rozsáhlé a propracované sítě cyklostezek. Vybrat si můžete z lehkých i náročných tras, dlouhých a kratších pro úplné začátečníky. Na každé trase jsou pro vás připravené informační tabule a zastávky s posezením.

Několik nejzajímavějších cyklovýletů na Třeboňsku jsme pro vás připravili >>

Zajímavé výlety v Třeboni a na Třeboňsku pěšky >>

Zajímavé výlety v okolí Třeboně autem >>

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě teď  rezervace

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout