Akce v TřeboniOkolí TřeboněInformace o TřeboniLázně v Třeboni

Třeboňské cyklostezky

Třeboň - Břilice - Dunajovice - Horní Slověnice - Smržov - Lomnice nad Lužnicí - Novosedly nad Nežárkou - Rybník Rožmberk - Rybník Káňov - Třeboň

Popis trasy:
V Třeboni se napojíme na cyklostezku č.1034, po které dojedeme do Břilice. V tomto úseku je postavená nová cyklostezka podél silnice. V Břilici sjedeme z cyklostezky doleva a pokračujeme po č.122. Po silnici projedeme Dunajovice a Horní Slověnice. Napojíme se na hlavní cestu na Lomnici nad Lužnicí, po které asi po 300 metrech odbočíme doleva na lesní cestu. Jedeme kolem rybníku Dvořiště. Na konci rybníku se můžeme občerstvit na "Baště", a poté opět pokračovat po cyklostezce č.122 do Lomnice nad Lužnicí.

Již opět na asfaltu projedeme Smržovem a po dalších 3 kilometrech už vjíždíme do Lomnice nad Lužnicí. V ní projedeme napříč přes náměstí a napojíme se na cyklostezku č.1170 směřující až do Kardašové Řečice.
Cyklostezka vede po silnici většinou po rovině, občas se vystřídá malé stoupání s klesáním. Větší stoupání přijde na řadu před vesničkou Novosedly nad Nežárkou. Vjedeme do vesnice a u kapličky odbočíme na modrou turistickou značku doprava. Asfalt vystřídá lesní cesta s pohodovou jízdou v lese. Po 4 kilometrech přijedeme na rozcestí k Hodějovskému rybníku. Zabočíme doprava, napojíme se na cyklostezku č.1035, která nás po 2 kilometrech dovede na hráz rybníka Rožmberk. Po hrázi vede cyklistická naučná stezka. Za rybníkem Rožmberk přejedeme hlavní silnici spojující Třeboň s Lomnicí nad Lužnicí a po cyklostezce č.1034 se kolem rybníka Káňov vrátíme zpátky do Třeboně.

Délka trasy: 35 km
Typ kola: trekingová, horská
Náročnost: nenáročná cyklotrasa s převýšením do 150m

Zajímavosti na trase:
Třeboň - město ležící v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk, jehož počátky sahají do poloviny 12. stol. Je lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. Sídlo zde má pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. Centrum města je městskou památkovou rezervací. V Třeboni najdeme renesanční zámek - původně panský dvorec, později přestavěný na kamenný hrádek, poprvé zmiňovaný roku 1374, Třeboňské městské opevnění, kostel sv. Jiljí s deskovými obrazy Mistra třeboňského oltáře, kostel sv. Alžběty, či augustiniánský klášter.
Břilice - (předměstí Třeboně). Špýchar u silnice s dřevěnou pavláčkou.
Dunajovice - Na Dunajovické hoře (504 m.n.m.) ležící jižně nad obcí, se nachází poutní místo Kaple sv.Kříže řečená "U Krista Pána" a Křížová cesta.
Horní Slověnice - raně gotický kostel sv. Mikuláše a Linharta ze 13. stol., s barokní čtyřbokou věží se zvoncovou bání přistavěnou v 18. stol. a gotický presbytář pocházející ze 13. stol. Ve vsi najdeme pěkné statky třeboňského typu.
Lomnice nad Lužnicí - vznikla pod stejnojmenným hradem, který je poprvé doložen v přídomku jejího majitele Oldřicha z Lommnice již roku 1265. S městem jsou úzce spojeny rody jako Vítkovci, Rožmberkové, Švamberkové či Schwarzenberkové. Rožmberkové v okolí města nechali vybudovat řadu rybníků, např. Velký Tisý, Malý Tisý, Dvořiště a Rožmberk. Jejich stavitelem byl nejdříve počátkem 16. století Štěpánek Netolický který stál i u vzniku Zlaté stoky, později Jakub Krčín z Jelčan. Ve městě stojí kostel sv.Václava a kostel sv. Jana Křtitele.
Rybník Rožmberk - rybník postavil Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan v letech 1584 - 1590. Vodní plocha cca 490ha, množství vody při normále 6,2 mil. m3 (při povodni v roce 2002 - cca 70 mil m3), délka hráze 2430m.
Rybník Káňov - založen na přelomu 15. a 16. století Štěpánkem Netolickým.
 

  


 

Informace o ubytování

Vybavení pokojů, virtuální prohlídka, stravování

více

Fotogalerie

Fotogalerie ubytování Třeboň v soukromí Lenka Henyšová

více

Rezervace ubytování >>

- prostřednictvím formuláře
- telefonicky: 607 205 868
- mailem: lenka.henysova@seznam.cz

více

Ceník

Ceny ubytování pro rok 2022. Cena zahrnuje....

více

Kontakt ubytování

Lenka Henyšová
Tel.: 607 205 868
Šustova 898, Třeboň

více

Dovolená 2022 Třeboň

Již nyní si u nás můžete zarezervovat svoji letní dovolenou v roce 2022.

více

Třeboň 15.2. 2022

Třeboň 15.2. 2022

Vydejte se na symbolickou cestu kolem Světa.

více

Kulturní akce Třeboň 2022

Vyberte si akci a zarezervujte si ubytování v Třeboni včas.

více

Koupání na Třeboňsku

Jen 800 m od ubytování najdete pískovou pláž rybníka Svět

více

Akce pro cyklisty

Vyberte si cyklistickou akci a přijeďte do Třeboně.

více

Ubytování pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi jsme připravili......

více

Aktivity pro děti

Třeboň nabízí velké množství zábavy pro rodiny s dětmi

více

Leden v Třeboni 2022

Víkend v Třeboni si užijete i v lednu naplno

více

Únor 2022 v Třeboni

Zimní dovolená v Třeboni je plná zážitků a zábavy

více

Zima 2022 v Třeboni

Zimní dovolená pro rodiny s dětmi, páry i přátele v Třeboni

více
Ubytování Třeboň - ubytování v Třeboni v soukromí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím