Akce v TřeboniOkolí TřeboněInformace o TřeboniLázně v Třeboni

Třeboňský lázeňský symfonický orchestr

Třeboňský symfonický orchestr – jak se dříve Třeboňský lázeňský symfonický orchestr (zkratka TLSO) jmenoval – byl založen v r. 1959 při zdejší hudební škole několika nadšenými hudebníky – učitely této školy. Orchestr – tehdy ještě pod názvem Komorní – poprvé zkoušel v sále LŠU dne 1. září 1959.

Koncertní činnost orchestru

První koncert se uskutečnil ještě téhož roku v aule Gymnázia v Třeboni. Další koncert byl pak v červenci 1960 na nádvoří třeboňského zámku. To již byl orchestr s několika dechovými nástroji. Řada dalších koncertů se pravidelně konala v zámeckém parku či na zámeckém nádvoří, za nepříznivého počasí pak v třeboňském divadle J. K. Tyla.

Orchestr od svého založení spolupracuje s významnými sólisty. S TSO vystoupili např. E. Haken, V. Žilka, italský klavírista E. Riboli, ruská klavíristka Dináry Suleymanová a další. Do Třeboně se za účelem koncert s TLSO vrací také klavíristka Kim Foerster ze Švýcarska.

Od r. 1994 orchestr přesídlil do lázní Aurora, kde mu byly poskytnuty velmi příznivé podmínky (notový archív, sklad nástrojů, možnost pravidelně zkoušet). Proto se také od roku 2002 přejmenoval z Třeboňského symfonického orchestru na Třeboňský lázeňský symfonický orchestr.

Osobnost orchestru Jaroslav Kohout

Dirigentem byl již od 1. koncertu jeden ze zakládajících učitelů a později dlouholetý ředitel třeboňské „hudebky“ Jaroslav Kohout, který vede tento orchestr dodnes. Kromě této náročné činnosti je Jaroslav Kohout již  řadu let varhaníkem a ředitelem kůru v Kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni.

Nyní má TLSO okolo padesáti členů a plně symfonické obsazení. Úzce také spolupracuje s Konzervatoří v Českých Budějovicích, kdy nejen že využívá žáků jako členů orchestru a tím jim umožňuje potřebnou hudební praxi, ale i zve nadané mladé muzikanty jako sólisty na své koncerty.

Orchestr pravidelně každý měsíc koncertuje v sále Lázní Aurora. V letních měsících bude Třeboňský lázeňský symfonický orchestr – jako každý rok – vystupovat pod širým nebem, a to na promenádních koncertech na třeboňském náměstí či v zámeckém parku.

Informace o ubytování

Vybavení pokojů, virtuální prohlídka, stravování

více

Fotogalerie

Fotogalerie ubytování Třeboň v soukromí Lenka Henyšová

více

Rezervace ubytování >>

- prostřednictvím formuláře
- telefonicky: 607 205 868
- mailem: lenka.henysova@seznam.cz

více

Ceník

Ceny ubytování pro rok 2021. Cena zahrnuje....

více

Kontakt ubytování

Lenka Henyšová
Tel.: 607 205 868
Šustova 898, Třeboň

více

Dovolená 2021 Třeboň

Už nyní si u nás můžete zarezervovat svoji letní dovolenou v roce 2021.

více

Třeboň 24. prosince 2020

Třeboň 24. prosince 2020

Naše ubytování Vám přeje krásné Vánoce.

více

Kulturní akce Třeboň 2020 a 2021

Vyberte si akci a zarezervujte si ubytování v Třeboni včas.

více

Koupání na Třeboňsku

Jen 800 m od ubytování najdete pískovou pláž rybníka Svět

více

Akce pro cyklisty

Vyberte si cyklistickou akci a přijeďte do Třeboně.

více

Ubytování pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi jsme připravili......

více

Aktivity pro děti

Třeboň nabízí velké množství zábavy pro rodiny s dětmi

více

Prosinec 2020-Třeboň

Vánoční čas v Třeboni je kouzelný pro děti i dospělé.

více

Leden v Třeboni 2021

Víkend v Třeboni si užijete i v lednu naplno

více
Ubytování Třeboň - ubytování v Třeboni v soukromí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím