Koupání v Třeboni a na Třeboňsku

K létu v Třeboni patří koupání, ať už na rybníce nebo pískárně, můžete tam dojet na kole i pěšky, a když nevyjde počasí, tak kryté bazény v třeboňských lázních jsou vám k dispozici.

Městská pláž v Třeboni

Dáváte-li přednost koupání v přírodě a slunění v trávě, či odpočinku ve stínu stromů, naleznete jen pár set metrů od našeho ubytování písečnou a přírodní pláž na břehu rybníka Svět. Koupaliště je ideální pro rodiny s dětmi, najdete zde zázemí jako jsou sprchy a WC, převlékárny a občerstvení. Pro děti je připravený tobogán, vodní skluzavka ve vodě a další atrakce. Je možné si tu půjčit šlapadla a pramice a projet se po rybníce Svět. Využít můžete také občerstvení a posezení v tamní hospůdce, ve které se v letních měsících konají hudebními večery.

Přírodní koupaliště Ostende

Dalším místem pro koupání v Třeboni je přírodní koupaliště Ostende, které najdete na druhé straně rybníka Svět, přímo naproti městské pláži.

Třeboňsko je doslova českou vodní říší.

Rybníky na Třeboňsku vhodné ke koupání

Pískovny a písečné pláže na Třeboňsku

  • pískovny u Vlkova (u Veselí n. Lužnicí)
  • pískovna Tušť u Suchdola nad Lužnicí
  • oba břehy řeky Lužnice (Stará řeka)

Nudistické pláže na Třeboňsku

  • pískovny u Suchdola nad Lužnicí
  • pískovny u Veselí nad Lužnicí
  • rybník Svět v Třeboni

Bazény v Třeboni

Pro ty, kteří dávají přednost koupání v bazénech, mají možnost navštívit kryté bazény v lázních Aurora a Berta  přímo v Třeboni. 

Bazénový komplex v lázních Aurora - Wellnesscentrum Aqua viva 

Plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jež na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje podráždění pokožky a sliznic.

Dětské brouzdaliště - vedle plaveckého bazénu.

Vodní svět nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán (vstup pro děti od 10 let) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.

Parní lázeň pro relaxaci a uvolnění stresu, nachází se v prostorách plaveckého bazénu.

Bazén v Bertiných lázních

Součástí Bertiných lázní je vodoléčebný komplex a s víceúčelovým rehabilitačním bazénem s různými masážními efekty. V tomto bazénu se provádí mnohá rehabilitační cvičení pro klienty lázní a v odpoledních hodinách je otevřen pro veřejnost.

Provozní doba bazénu v lázních Berta:

Bazény a aqaparky na Třeboňsku

Aquapark Tábor

V areálu Plaveckého stadionu se nachází vnitřní bazén 25 m s možností využití parních komor, dětský bazén pro děti do 8 let, otevřený venkovní areál (venkovní bazén s brouzdalištěm a tobogánem) a individuální relaxační centrum(nabízí- finskou saunu, parní komoru masážní a ochlazovací sprchy, ochlazovací vanu, whirpool, ochlazovací klimatizační jednotku, solární lampu a hydromasážní lehátko) Do všech prostor bazénu je umožněn bezbariérový vstup

Jindřichův Hradec

Plavecký bazén o šesti drahách 25 m, dva dětské bazény s vířivkou, chrličem a divokou řekou a dva relaxační bazény pro dospělé. Součástí relaxačních bazénů jsou chrliče, divoká řeka, protiproud, relaxační vzduchové lavice, dvě vířivky, 45 metrový tobogán a parní kabina. V relaxačních bazénech pro dospělé je slaná („mořská“) voda. Dále jsou zde umístěny 3 typy saun – klasická finská, bylinková a infrasauna. Služby doplňují klasické masáže.

Hluboká nad Vltavou

Velký bazén nepravidelného tvaru s dráhami, tobogánem a masážními lůžky. Dále dětský bazén se skluzavkou a vodním hříbkem. Další služby: dětský koutek s houpačkami, stolem na stolní tenis a travnatá plocha u řeky Vltavy se slunečníky. Pro sportovní vyžití je v areálu koupaliště beachvolejbalové hřiště včetně zapůjčení míče a sítě.

Aquapark Frymburk

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází prostorný aquapark pro děti i dospělé: vnitřní bazén, 2 dráhy na plaván, divoká řeka vodní vřídlo perličková lůžka hydromasážní trysky vodní chrliče tobogán, dětské brouzdaliště s klouzačkou privátní sauna privátní pára

Aquaworld Lipno

S výhledem na lipenské jezero můžete odpočívat ve vířívce, zatímco se děti vydovádějí na vodní skluzavce a v bazénu s protiproudem,dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, perličková deska a masážní trysky. Dále je možno využít relaxačních masáže a finské sauny s bylinkovou esencí.

Vodní ráj Jihlava

Krytá část koupaliště- s velkým rekreačním bazénem, vířivým bazénem, dětským brouzdalištěm, venkovním celoročně využívaným kruhovým bazénem, suchou saunou, parní kabinou, vertikálním turbosolárium, odpočinkovou zónou a možnostmi masáží. Atrakce: krytý tobogán, divoká řeka, perličková lůžka, stěnové masážní trysky, podvodní vzduchovače - blowery, vodopády, chrliče, vodní clona a podvodní osvětlení. Venkovní koupaliště- s velkým rekreačním bazénem, dětským bazénem, dětským brouzdalištěm, travnatými plochami. Tobogán, dvojskluzavka, divoká řeka, perličková lůžka, stěnové masážní trysky, podvodní vzduchovače - blowery.Součástí koupaliště jsou vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib) pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy. dětské hřiště (houpačky, lanovka, skluzavka, pirátská věž ap.). V provozní budově je přebalovací pult, bezpečnostní schránky, sprcha s teplou vodou. K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení s posezením na terase.

Venkovní letní koupaliště Soběslav

Nachází se zde tobogán, divoká řeka, dětské brouzdaliště, chrliče vody, travnatá plocha a písečná pláž.

Přírodní letní koupaliště Lazna Borovany

Součástí koupaliště jsou vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib) pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy. Děti mají dále k dispozici dobře vybavené dětské hřiště (houpačky, lanovka, skluzavka, pirátská věž ap.). V provozní budově je přebalovací pult, bezpečnostní schránky, sprcha s teplou vodou. K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení s posezením na terase.

Plovárna České Budějovice

Plovárna České Budějovice se skládá z plaveckého stadionu a venkovní plovárny. V kryté části je možno nalézt skokanskou věž, tribuny pro pořádání plaveckých závodů, restauraci i občerstvení. V části letní plovárny je k dispozici odpočinková travnatá plocha, plavecký i dětský bazén, atrakce včetně skluzavky.

Bazén v Borku u Českých Budějovic

Přírodní bazén, nechybí ani skokanský můstek. Kolem jsou zčásti dřevěná mola, ale i skluzavky a masážní trysky. Nad bazénem je pak dětské brouzdaliště, hřiště na plážový volejbal a hokejbal, které se v zimě promění na ledovou plochu.

Přijeďte se vykoupat  a rádi Vás ubytujeme v soukromí v Třeboni. Rezervujte si ubytování již nyní a těšíme se na Vás :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout