Akce v TřeboniOkolí TřeboněInformace o TřeboniLázně v Třeboni

Na kole ze Slavonic do Třeboně

Z Třeboně vás dopraví i s kolama do Slavonic prázdninový cyklobus - zelená trasa. Z autobusového nádraží se vydáte po silnici směrem na Staré Město pod Landštejnem.

Trasa je 77 km dlouhá, od Nové Bystřice rovinatá. Vede po asfaltu a lesní cestě. Obtížnost je hodnocena jako střední. Po trase č. 32 projedete postupně Staré Město pod Landštejnem, okolo zříceniny hradu Landštejn, Klášter, Novou Bystřici, Peršlák k Dolnímu pstruhovému rybníku, z tohoto rozcestí po trase č. 322 do Chlumu u Třeboně. Dále po trase č. 122, u nádráží Chlum u Třeboně vlevo, krátce po silnici směrem na Suchdol nad Lužnicí, asi po 300 m vpravo směrem na Cep. Po 2,5 km u Červeného kříže odbočíte do polesí Barbora. Projedete okolo míst, kde se těžila a snad stále těží rašelina pro třeboňské lázně. Je tady panelová cesta, po které příjemně dojedete na Oboru. Odtud po hrázích Opatovického rybníka a rybníka Svět do Třeboně.

Zastávky:

Slavonice - městská památková rezervace s dochovalou pozdně gotickou a renesanční zástavbou měštanských domů se sklípkovými klenbami a bohatými sgrafity, gotickými městskými branami a hradbami. Farní kostel s věží z r. 1549 a s kaplemi s 18. stol., špitální kostel s 15. stol., barokní hřbitovní kaple, městské muzeum, keramika, od 16. stol. tudy vedla cesta mezi Vídní a Prahou.

Landštejn – zřícenina mohutného hradu, který od 13. stol užívali Vítkovci, rozšířen kolem r. 1500, renesanční přístavby v 16. stol, zničen požárem v r.1771. Pod hradem je vidět vodní nádrž Landštejn na potoce Pstruhovci, 38 m dlouhá a 25 m vysoká.

Klášter – klášter pavlánů založený 1501, zrušený r. 1785, v minulých letech zbořen, velký raně barokní kostel se štukovou výzdobou a dřevěným oltářem vysokým 22 m.

Osika – rybník s příjemným koupáním.

Nová Bystřice – gotický hrad renesančně přestavěn a barokně rozšířen, při něm farní kostel, kostel sv. Kateřiny z r. 1585, zbytky městského opevnění, řada renesančních a empírových měštanských domů, na náměstí sloup z r. 1679, úzkokolejná dráha, golfové hřiště.

Peršlák – lesní hotel v krásném prostředí u nejsevernějšího místa Rakouska, příjemné koupání v Novomlýnském rybníce.

Chlum u Třeboně - známé letovisko, barokní poutní kostel s hodnotným zařízením, barokní zámek, dnes rekreační středisko s rozsáhlým parkem, pobýval tady i básník Fr. Hrubín, rybník Hejtman s rozlohou 82 ha.

Třeboň - město na Zlaté stoce, městská památková rezervace, renesanční zámek, Schwarzenberská hrobka, lázně, pivovar Regent, rybníky Svět, Opatovický a Rožmberk, kostel sv. Jiljí.

Informace o ubytování

Vybavení pokojů, virtuální prohlídka, stravování

více

Fotogalerie

Fotogalerie ubytování Třeboň v soukromí Lenka Henyšová

více

Rezervace ubytování >>

- prostřednictvím formuláře
- telefonicky: 607 205 868
- mailem: lenka.henysova@seznam.cz

více

Ceník

Ceny ubytování pro rok 2022. Cena zahrnuje....

více

Kontakt ubytování

Lenka Henyšová
Tel.: 607 205 868
Šustova 898, Třeboň

více

Dovolená 2022 Třeboň

Již nyní si u nás můžete zarezervovat svoji letní dovolenou v roce 2022.

více

Třeboň 15.2. 2022

Třeboň 15.2. 2022

Vydejte se na symbolickou cestu kolem Světa.

více

Kulturní akce Třeboň 2022

Vyberte si akci a zarezervujte si ubytování v Třeboni včas.

více

Koupání na Třeboňsku

Jen 800 m od ubytování najdete pískovou pláž rybníka Svět

více

Akce pro cyklisty

Vyberte si cyklistickou akci a přijeďte do Třeboně.

více

Ubytování pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi jsme připravili......

více

Aktivity pro děti

Třeboň nabízí velké množství zábavy pro rodiny s dětmi

více

Leden v Třeboni 2022

Víkend v Třeboni si užijete i v lednu naplno

více

Únor 2022 v Třeboni

Zimní dovolená v Třeboni je plná zážitků a zábavy

více

Zima 2022 v Třeboni

Zimní dovolená pro rodiny s dětmi, páry i přátele v Třeboni

více
Ubytování Třeboň - ubytování v Třeboni v soukromí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím