Město Slavonice a Zámek Telč

Zámek Telč    

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Díky majitelům se na zámku velmi dobře zachovaly původní interiéry. Mnohé z nich jsou reprezentativním příkladem zásahu italského umění na naše území.                                                                                

Město Slavonice

Slavonice jsou často označovány přívlastky „renesanční perla Vysočiny“ nebo „malá Telč s lázeňskou atmosférou,“ případně jako „Florencie českomoravské Vysočiny“ – To s ohledem na to, že právě italská Florencie kdysi byla kolébkou renesance.

Slavonice leží v okrese Jindřichův Hradec, v moravské části Jihočeského kraje. Kdysi bohaté město se v roce 1760 dostalo mimo hlavní dopravní trasy. Tehdy toho slavoničtí měšťané litovali. Dopravní ruch utichl a stavební rozvoj města se prakticky zastavil. Dnes díky tomu ale můžeme obdivovat nepřestavěné původní renesanční centrum města Slavonice. Historicky i turisticky je mimořádně lákavé! – ‚Jako by se zde zastavil čas.

Pro svou ojediněle zachovalou renesanční architekturu městských domů a kompaktní historickou celistvost se Slavonice staly i vyhledávanou filmovou lokací. Asi nejvýznamnějším filmem, který se v kulisách města natáčel, byl dvojdílný velkofilm Putování Jana Amose. Svůj vlastní film můžete ale ve Slavonicích prožít i vy

Pevnostní areál Slavonice - muzeum čs. opevnění v letech 1935 - 1938. Areál patří v současnosti k nejlepším expozicím lehkého opevnění v ČR.

Pfaffenschlag - zaniklá středověká vesnice

Pfaffenschlag je zaniklá středověká moravská vesnice ležící v lese na západě katastrálního území Slavonice, jižně od silnice ze Slavonic do Stálkova. Pozůstatky vesnice byly objeveny v létě 1958, výzkum zde následně provádělo Moravské zemské muzeum pod vedením Vladimíra Nekudy.

Pozůstatky vesnice jsou volně přístupné po červené značce ze Slavonic nebo 200 metrů dlouhou cestou ze silnice Slavonice – Stálkov, dostupné jsou i výletníkům na kole.

Slavonice se nacházejí 54 km od našeho ubytování v Třeboni.

Při cestě do Slavonic můžete navštívit: 


Zobrazit místo Trasa jízdy autem do cíle: Dačice na větší mapě

Kontakty

PROŽIJTE POHODOBÝ POBYT V TŘEBONI

 

Věřím, že naše ubytování v Třeboni v soukromí přispěje k hezkým vzpomínkám na vaši dovolenou v Jižních Čechách.

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout